خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

کاهگل مصنوعی (کاهرنگ)

   

  کاهگل مصنوعی (کاهرنگ)کاهگل ملاتی است که در معماری ایران به خصوص در مناطق کویر مرکزی ایران به کار می‌رود. کاهگل در قالب تناسبات دلپذیر ترکیب با کاشى، چوب و یا سنگ و مصالحى مشابه ترکیب شده و معماران ایرانى از آن‌ها براى تزیین ساختمان‌ها کمک گرفته اند. رنگ دلنشین کاهگل نه تنها زیبایى فوق العاده اى به شهر ایرانى مى داده بلکه بر زندگى مردم روشنى و رنگ بخصوصى مى پاشیده است. معماران تیز هوش از گرمى رنگ کاهگل براى متن تزیینات دیوارى داخل بنا نیز استفاده کرده اند. دیوار حیاط‌هاى داخلى را از بهترین خمیر سرخ فام پوشانیده و بر آن با خطوط برجسته ی گچ نقش‌هاى هندسى انداخته اند و یا آن را به داخل هشتى‌هاى ورودى کشیده و بر آن نقش‌هاى تصویرى ساخته اند. رنگ کاهگل نور شدید و گاه زننده ی آفتاب سرزمین ما را براى ساکنان آن مطبوع نموده و در گرم ترین فصل سال برگشت اشعه ی خورشید و حرارت آن را از روى بام‌ها و یا دیوارهاى کاهگلى به حداقل رسانیده است.

  کاهرنگ (پوشش کاهگل ضد آب نانو پلیمری) ضد آب

  کاهرنگ کاهگل ضدآب پلبمری رنگی است بر پایه رزینهای سیلیکونی پایه آب که پس از خشک شده ظاهری کاملا شبیه کاهگل طبیعی دارد و از ویژگیهای آن ضد آب و مقاوم به نور UV خورشید بودن و اجازه تنفس به سطح زیرین میدهد. درساخت این کاهگل از مواد نانو سیلیکون استفاده شده که باعث خود تمیز شوندگی آن میشود و خواص آب بندی و عایقی آنرا افزایش میدهد. جایگزین مناسب برای سیمگل و کاهگل‌های سنتی که با آب شسته میشوند و باعث ایجاد گرد و خاک ناخواسته در محیط میگردند. مناسب برای محیطهای خانگی بالاخص دکوراسیون دیوارهای داخلی منزل و همچنین مناسب بازسازي ابنيه‌هاي تاريخي و خلق نما‌هاي سنتي مشابه مناطق كويري.

  کاهرنگ (پوشش کاهگل نانو پلیمری) یک رنگ است مشابه بسیاری از رنگها که بوسیله قلمو و پاشش قابل اجراست با این ویژگی که خیلی ساده تر از بقیه رنگها قابل اجراست و اینکه این رنگ با از دست دادن آب خود که حلال آن است خشک میشود و یک لایه پلیمر خالص انعطاف پذیر همچون یک لایه ورق پلاستیک (نایلون) ایجاد می‌نماید.

  روش اجرا کاهرنگ:

  پس ازتمیز کردن و آماده کردن سطح کاهرنگ را کمی‌با اب رقیق نموده و بوسیله قلم مو و یا پیستوله کنیتکس پاش اعمال نمایید و درصورت نیاز مقداری کاه بروی سطح قبل از خشک شدن پاشیده و پس از خشک شدن با رزین نانو عایق پوشش دهید تا سطحی ضدغبار و چرب بروی سطح نهایی رنگ ایجاد نماید. بصورت تقریبی برای سطوح صاف هرکیلو کاهرنگ برای 3 مترمربع مناسب میباشد.

  ویژگیهای کاهگل مصنوعی (کاهرنگ)

  • انعطاف پذیری
  • سرعت در اجرا
  • آسانی در اجرا
  • بی بو بودن
  • دوستدار محیط زیست
  • سریع خشک شدن
  • چسبندگی بالا
  • قیمت مناسب

  کاتالوگ الکترونیک را ورق بزنید یا کاتالوگ PDF را دانلود کنید.


  رنگهای صنعتی حکیمیان
  این مطلب تا کنون 14 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : کاهگل ,کاهرنگ ,نانو ,ایجاد ,پوشش ,مشابه ,قابل اجراست ,مناسب برای ,نانو پلیمری ,پوشش کاهگل ,کاهرنگ پوشش ,
  کاهگل مصنوعی (کاهرنگ)

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر