تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

چسب سنگ اپوکسی

  چسب سنگ اپوکسی یک چسب دوجزئی بر پایه رزین اپوکسی میباشد که جهت چسباندن کلیه قطعات سنگی در صنایع، منازل و ساختمان سازی و نماکاری مورد استفاده قرار میگیرد. چسب سنگ اپوکسی بدلیل دارا بودن‌هاردنر مخصوص سرعت خشک شدن سریعی دارد که بستگی به دمای محیط کارکرد بین ۱۰ الی ۲۵ دقیقه میباشد به اضافه این که قدرت و استحکام نهایی آن بسیار بالاتر از چسب سنگ قدیمی‌ که بر پایه رزین پلی استر است میباشد و از کیفیت ظاهری و داخلی بالایی برخوردار است.

  چسب سنگ اپوکسی مقاومت خوبی در آب دارد و سرما و گرمای هوا و گذشت زمان تاثیری بر مقاومت آن ندارد و برعکس چسبهای سنگ سنتی کاهش حجم ندارد. تغییر حجم چسب سنگ اپوکسی آنقدر ناچیز هست که در مصارف صنعتی جایگاه خاصی پیدا کرده است و صنعتگران جهت نصب سریع سنگ در نمای ساختمانهای بلند مرتبه و یا نمای خشک و حتی پر کردن منافذ قطعات و مدل سازی و غیره از این چسب بهره میگیرند.

  چسب اپوکسی قابل تراشکاری و سنباده خور هست و مصرف کنندگان قادرند چسب سنگ اپوکسی را با رنگ‌های مختلف ارایه کرده تا چسبی با رنگ دلخواه مشتریان ارایه داد. در صورتی که با چسب سنگ اپوکسی قطعه سازی کنید، با همین چسب میتوانید قطعات را به یکدیگر متصل کرده و پس از خشک شدن حلالهای نفتی و اکثر اسیدها نمیتوانند به این چسب صدمه بزنند از اینرو میتوان آنرا در مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار دهید. البته باید توجه داشته باشید که وجود حلال‌های چرب، گرد وخاک، چربی و هر مانع در محلهای چسب خورده باعث عدم چسبیدن قطعات خواهد شد.

  چسب سنگ اپوکسی به همراه جزء دوم خود (سخت کننده یا‌هاردنر) که جداگانه عرضه میگردد و به ازاء چسب سنگ اپوکسی به مقدار تعیین شده از این سخت کننده با آن مخلوط می‌شود تا شروع به سخت شدن کند. سخت کننده عرضه شده به همراه چسب سنگ اپوکسی از بهترین مواد اولیه اروپایی و با آخرین تکنولوژی روز دنیا در جهت کیفیت و حفاطت از محیط زیست تولید شده که خود باعث کیفیت بخشیدن به چسب سنگ اپوکسی میشود.

  ویژگیهای کاربردی چسب سنگ اپوکسی در اجرای نمای خشک برای چسباندن سنگ نما :

  • نحوه اتصال سنگ به زیرساخت با ایجاد پیوند مولکولی بین سنگ و زیرساخت می‌باشد،پس عملاً سنگ نما حتی دراثر ضربه شدید از روی بدنه ساختمان جدا نمیشود.
  • باتوجه به خاصیت پلیمری و خمیری شکل بودن چسبهای اپوکسی، می‌توان ناصافی سطح زیرساخت را از 3 الی 5 سانتی متر برطرف نموده تا تراز گردد.
  • عدم نیاز به شیارزدن در سنگ مصرفی نما و جلوگیری از نازک شدن سنگ در اجرا و همچنین کمک به استحکام و ضخامت سنگ نما.
  • دراین روش وزن هر سنگ بر روی خود می‌باشد درصورتی که در سیستم اسکوپ و یا پیچ چنانچه به هر علتی سنگ از داخل کشوئی شکسته و یا رها شود، ازبدنه ساختمان جدا و به پائین می‌افتد.
  • سرعت اجرائی بسیار بالا؛ به نحوی که هر تیم اجرایی در این روش قابلیت اتصال واجرای حداقل 30 تا 45 مترمربع عملیات سنگ کاری دارا می‌باشد.
  • اتصال همیشگی سنگ و مقاومت سنگ در برابر ارتعاشات و زلزله،عدم افتادن سنگ از روی نما حتی در لرزش‌های سازه ای، مقاومت بالا در برابرانقباض و انبساط طولی و عرضی.
  • امکان تعویض نمودن سنگ حتی بعد از اتمام پروژه سنگ کاری.دراین سیستم چون وزن هر سنگ بر روی خود و در جای خود می‌باشد، عملاً بعد از اتمام سنگ کاری و بازدید نمای کلی چنانچه کیفیت سنگ در هر نقطه ای ایرادی داشته باشد، می‌توان سنگ را جدا نموده (سنگ باید خرد شود و با دستگاه فرز جدا شود).
  • عدم نیاز به آهن کشی و یا فرم فلزی مازاد بر روی نمای ساختمان و عدم نیاز به مصرف ملات سیمانی که سبب سبک سازی ساختمان می‌شود.
  • امکان اتصال سنگ‌های مختلف ساختمانی از قبیل (گرانیت، تراورتن و یا سرامیک‌های پورسلان …) و یا اتصالات سنگ به سنگ.
  • کاهش هزینه بازسازی و افزایش عمر مصالح و امکان بازیافت دوباره آن.
  • دوغاب سیمانی دراغلب موارد رنگ سنگ را تغییر میدهد ولی در این محصول اینگونه نمیباشد.
  • کاهش حجم و وزن اسکلت و فونداسیون ساختمان در حدود ۸۰ الی ۱۰۰ کیلوگرم از وزن به ازای هر مترمربع از سطح نمای اجرا شده نسبت به روش دوغابی که تأثیر زیادی بر کاهش نیروی ویران کننده زلزله خواهد داشت.
  • در اجرای نماهـای خشـک، با توجـه به نصـب به روش صنعتی، با گذشت زمان نیـازی به ترمیم و هزینه نگهداری نمی‌باشد و درصورتی که این نوع نما آسیب ببیند هر یک از پلاک‌ها بصورت مستقل قابل اصلاح و تعویض می‌باشد و نیاز به تخریب یا اصلاح کلی نیست.
  • سازگاری با آخرین استادنداردهای جهانی و ملی عایق حرارتی و عایق صوتی با ایجاد فاصله‌ای که سطح بیرونی نما با بدنه اصلی ساختمان ایجاد می‌کند؛ ضمن آنکه وجود هوا در این فاصله نقش عایق صوتی و همچنین حرارتی را خواهد داشت.

  کاتالوگ الکترونیک را ورق بزنید یا کاتالوگ PDF را دانلود کنید.


  رنگهای صنعتی حکیمیان
  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 15 تير 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : اپوکسی ,ساختمان ,نمای ,کننده ,اتصال ,کاهش ,خواهد داشت ,گذشت زمان ,استفاده قرار ,مورد استفاده ,پایه رزین ,
  چسب سنگ اپوکسی

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 2 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر